Senátorka Cabrnochová se zapojila do sítě ambasadorů proti ageismu

 27. červen 2015  Redakce e-Polis   komentáře

Senátorka a místostarostka Městské části Praha 10 Ivana Cabrnochová (SZ) se zapojila do aktivit Sítě ambasadorů a ambasadorek Proti ageismu a stala se tak už třiadvacátou osobností, která se veřejně hlásí k boji proti věkovým stereotypům v české společnosti.

Zdroj: commons.wikimedia.orgZdroj: commons.wikimedia.org

Téma boje proti diskriminaci z důvodu věku i časté stereotypní vykreslování starších lidí, coby přítěže společnosti, považuji za jednu z největších výzev současné české společnosti,“ říká senátorka Cabrnochová a dodává: „I proto jsem se rozhodla zapojit do Sítě ambasadorů a ambasadorek Proti ageismu.“

V roce 2015 se aktivity sítě Proti ageismu zaměří na téma ageismu v médiích. „Naším hlavním cílem v letošním roce je podívat se na to, jak média píšou a hovoří o starších lidech. Plánujeme i zpracování výzkumu na téma zastoupení novinářů a novinářek po padesátce v českých, nejen veřejnoprávních médiích, a zda jsou v tomto ohledu média zrcadlem společnosti, nebo posilují negativní stereotypy o starších lidech,“ dodává k činnosti sítě Proti ageismu Kateřina Kňapová, socioložka organizace Alternativa 50+.

Organizace Alternativa 50+ dlouhodobě bojuje proti odbourání předsudků, podle kterých lidé po padesátce patří „do starého železa“ a neobstojí na trhu práce. Podílí se také na změnách zákonů a vládních opatření. Aktivně přispívá k nastavování a zkvalitňování podmínek podporujících rovné příležitosti na pracovním trhu.

Jak citovat tento text?

e-Polis, Redakce. Senátorka Cabrnochová se zapojila do sítě ambasadorů proti ageismu [online]. E-polis.cz, 27. červen 2015. [cit. 2023-11-28]. Dostupné z WWW: <http://www.e-polis.cz/clanek/senatorka-cabrnochova-se-zapojila-do-site-ambasadoru-proti-ageismu.html>. ISSN 1801-1438.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

Vložit komentář