Rok zázraků

 17. prosinec 2009  Administrator   komentáře

Svazek reportáží světoznámého britského historika, politologa a publicisty představuje jedinečné zachycení převratných událostí roku 1989 tak, jak postupně zasáhly čtyři středoevropské komunistické režimy včetně tehdejšího Československa.

Rok zázrakůRok zázraků
Autor: Ash Timothy Garton
Vydavatel: Paseka
Svazek reportáží světoznámého britského historika, politologa a publicisty představuje jedinečné zachycení převratných událostí roku 1989 tak, jak postupně zasáhly čtyři středoevropské komunistické režimy včetně tehdejšího Československa. Autor se přitom soustřeďuje na klíčové události daného historického okamžiku v podobě červnových voleb v Polsku, pohřbu Imreho Nagye v Maďarsku, listopadového pádu berlínské zdi a sametové revoluce v Československu, jimž byl osobně přítomen, a se svou charakteristickou erudicí, osobní angažovaností i jemným humorem podává nezapomenutelné svědectví o revoluční proměně, jež definitivně změnila tvář střední a východní Evropy.

Jak citovat tento text?

, Administrator. Rok zázraků [online]. E-polis.cz, 17. prosinec 2009. [cit. 2024-06-21]. Dostupné z WWW: <http://www.e-polis.cz/clanek/rok-zazraku.html>. ISSN 1801-1438.

Autor Administrator

Autor:

Administrátor webu.


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

Vložit komentář

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!