Mírové využívání jaderné energie, nešíření jaderných zbraní a jaderné odzbrojení

 7. říjen 2009  Administrator   komentáře

Publikace podrobně rozebírá globální kontrolní smluvní i nesmluvní režim zaměřený proti šíření jaderných zbraní, zmiňuje hlavní hrozby vyplývající z existence jaderných zbraní a popisuje dosavadní iniciativy zaměřené na dosažení jaderného odzbrojení.

Mírové využívání jaderné energie, nešíření jaderných zbraní a jaderné odzbrojeníMírové využívání jaderné energie, nešíření jaderných zbraní a jaderné odzbrojení

Autor: Miroslav Tůma


Vydavatel: Ústav mezinárodních vztahů Praha


Publikace podrobně rozebírá globální kontrolní smluvní i nesmluvní režim zaměřený proti šíření jaderných zbraní, zmiňuje hlavní hrozby vyplývající z existence jaderných zbraní a popisuje dosavadní iniciativy zaměřené na dosažení jaderného odzbrojení. Komplexní přístup k dané problematice a aktuálnost publikace vynikají zejména v souvislosti s nedávnou návštěvou amerického prezidenta Baracka Obamy v Praze a jeho vyhlášení podpory vizi a praktickým krokům k dosažení světa bez jaderných zbraní. S předmluvou Dany Drábové, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Jak citovat tento text?

, Administrator. Mírové využívání jaderné energie, nešíření jaderných zbraní a jaderné odzbrojení [online]. E-polis.cz, 7. říjen 2009. [cit. 2024-04-21]. Dostupné z WWW: <http://www.e-polis.cz/clanek/mirove-vyuzivani-jaderne-energie-nesireni-jadernych-zbrani-a-jaderne-odzbrojeni.html>. ISSN 1801-1438.

Autor Administrator

Autor:

Administrátor webu.


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

Vložit komentář

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!