McMafie: Zločin bez hranic

 7. červen 2010  Administrator   komentáře

Známý britský novinář a historik Misha Glenny provádí ve své knize McMafie čtenáře světem organizovaného zločinu v éře globalizace.

McMafie: Zločin bez hranicMcMafie: Zločin bez hranic

Autor: Misha Glenny

Nakladatelství: Dokořán/Argo

Známý britský novinář a historik Misha Glenny provádí ve své knize McMafie čtenáře světem organizovaného zločinu v éře globalizace. Na mnoha příkladech ukazuje, jak globalizace přispěla k mezinárodnímu propojení celého spektra nelegálních aktivit od obchodu s bílým masem, drogami nebo zbraněmi ve východní Evropě přes praní peněz na Blízkém východě, činnost drogových syndikátů v západních zemích, pašování v Indii, Jihoafrické republice nebo Kolumbii až po počítačovou kriminalitu v Brazílii. Glenny působivě dokládá, že organizovaný zločin pronikl v podobě stínové ekonomiky (která se na globální ekonomice podílí celou pětinou) do každodenního života většiny lidí, což vede ke stírání hranice mezi legálním a nelegálním. Propojení světa podle Glennyho umožňuje nejen ekonomickou a kulturní spolupráci zemí a lidí, ale otevírá také brány pro expanzi zločineckých sítí.

Jak citovat tento text?

, Administrator. McMafie: Zločin bez hranic [online]. E-polis.cz, 7. červen 2010. [cit. 2023-09-25]. Dostupné z WWW: <http://www.e-polis.cz/clanek/mcmafie-zlocin-bez-hranic.html>. ISSN 1801-1438.

Autor Administrator

Autor:

Administrátor webu.


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář

Vložit komentář

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!