Havel je uhlík

 10. prosinec 2009  Administrator   komentáře

I přesto, že mezi Ladislavem Hejdánkem a Václavem Havlem nikdy nevzniklo osobně zvlášť blízké přátelství - jejich vztah se odehrával většinou v rovině spolupráce a měl v sobě vždy spíš určitý odstup -, vnímali se navzájem s velkým respektem. Václava Havla velmi zajímalo, co si přední český filosof myslí o jeho textech, a to i když věděl, že Hejdánek je vždy velmi kritický, takřka nikdy za nic nechválí a řekne často opak toho, co člověk čeká.

Havel je uhlíkHavel je uhlík

Autor: Hejdánek Ladislav

Vydavatel: Knihovna Václava Havla, o.p.s    

I přesto, že mezi Ladislavem Hejdánkem a Václavem Havlem nikdy nevzniklo osobně zvlášť blízké přátelství - jejich vztah se odehrával většinou v rovině spolupráce a měl v sobě vždy spíš určitý odstup -, vnímali se navzájem s velkým respektem. Václava Havla velmi zajímalo, co si přední český filosof myslí o jeho textech, a to i když věděl, že Hejdánek je vždy velmi kritický, takřka nikdy za nic nechválí a řekne často opak toho, co člověk čeká. Pro Hejdánka zase představoval Havel filosoficky podnětného myslitele s originálními nápady, "vyslovený filosofický talent" (jakkoli - jak Hejdánek píše - "zůstal zakopán jako ony pověstné hřivny z podobenství"). Kniha představuje soubor kritických reflexí Havlova intelektuálního díla, které Hejdánek vytvořil od 60. let po současnost. Mnohé texty zde vycházejí knižně vůbec poprvé.

Jak citovat tento text?

, Administrator. Havel je uhlík [online]. E-polis.cz, 10. prosinec 2009. [cit. 2024-06-21]. Dostupné z WWW: <http://www.e-polis.cz/clanek/havel-je-uhlik.html>. ISSN 1801-1438.

Autor Administrator

Autor:

Administrátor webu.


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

Vložit komentář

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!