Evropeizace zájmů. Politické strany a zájmové skupiny v České republice.

 7. říjen 2009  Administrator   komentáře

Evropeizace, tedy proměna domácích politických systémů členských států Evropské unie pod tlakem prohlubující se integrace, je pro české prostředí bezesporu zcela dominantní formou internacionalizace.

Evropeizace zájmů. Politické strany a zájmové skupiny v České republice.Evropeizace zájmů. Politické strany a zájmové skupiny v České republice.

Autor: Fiala Petr a kolektiv


Vydavatel: Mezinárodní politologický ústav MÚ Brno


Evropeizace, tedy proměna domácích politických systémů členských států Evropské unie pod "tlakem" prohlubující se integrace, je pro české prostředí bezesporu zcela dominantní formou internacionalizace. Publikace Evropeizace zájmů. Politické strany a zájmové skupiny v České republice je v tomto ohledu jedinečnou monografií, jež bez výhrady odpovídá na potřebu analyzovat tuto proměnu v českém prostředí. Je prvním souhrnným a monografickým zpracováním problematiky evropeizace klíčových aktérů politického procesu v České republice. Empirický výzkum evropeizace zájmů autoři zařadili jak do adekvátního teoretického a konceptuálního rámce, tak do širšího středoevropského kontextu daného zkoumáním politických stran a zájmových skupin zemí Visegrádské skupiny. Monografie je určena především odborné čtenářské obci, výzkumníkům evropeizace na akademické úrovni a klíčovým činitelům praktické evropeizace a internacionalizace v českém politickém systému.

Jak citovat tento text?

, Administrator. Evropeizace zájmů. Politické strany a zájmové skupiny v České republice. [online]. E-polis.cz, 7. říjen 2009. [cit. 2024-04-15]. Dostupné z WWW: <http://www.e-polis.cz/clanek/evropeizace-zajmu-politicke-strany-a-zajmove-skupiny-v-ceske-republice.html>. ISSN 1801-1438.

Autor Administrator

Autor:

Administrátor webu.


[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

Vložit komentář

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!