AS CPSSU v Plzni podporuje studenty Fakulty právnické ZČU

 11. únor 2012  AS CPSSU Plzeň   komentáře

Členové AS CPSSU v Plzni tímto vyjadřují plnou podporu studentům Fakulty právnické ZČU. Domníváme se, že není v duchu zdravého rozumu postihovat současné studenty FPR ZČU za prohřešky bývalého vedení tohoto univerzitního pracoviště. Dále se domníváme, že rozhodnutí Akreditační komise České republiky, podle něhož FPR ZČU nebude prodloužena akreditace, je chybné, čímž ale v žádném případě nezpochybňujeme obecnou činnost Akreditační komise ČR a její význam.

AS CPSSU v Plzni podporuje studenty Fakulty právnické ZČUAS CPSSU v Plzni podporuje studenty Fakulty právnické ZČU

Členové AS CPSSU v Plzni tímto vyjadřují plnou podporu studentům Fakulty právnické ZČU. Domníváme se, že není v duchu zdravého rozumu postihovat současné studenty FPR ZČU za prohřešky bývalého vedení tohoto univerzitního pracoviště. Dále se domníváme, že rozhodnutí Akreditační komise České republiky, podle něhož FPR ZČU nebude prodloužena akreditace, je chybné, čímž ale v žádném případě nezpochybňujeme obecnou činnost Akreditační komise ČR a její význam.  

Aktuální verdikt Akreditační komise ČR je také médii často a mylně spojován s kauzou tzv. rychlostudentů, a proto mezi veřejností vzniká velmi falešná představa, proč má být akreditace FPR ZČU neprodloužena. Fakulta od dob kauzy tzv. rychlostudentů prošla řadou změn. Měla by dostat šanci a čas na dokončení reforem a konsolidaci. Již kvůli současným studentům, kteří ke svému studiu byli přijati v rámci zcela regulérního přijímacího řízení a studují poctivě jako kteříkoli jiní studenti práv v České republice.   

Členové AS CPSSU v Plzni rovněž litují, že rozhodnutí Akreditační komise ČR vedlo k hysterickému mediálnímu ohlasu, který poškozuje nejen studenty FPR ZČU, ale dobré jméno celé Západočeské univerzity v Plzni.  

Z výše uvedených důvodů členové AS CPSSU v Plzni vyjadřují studentům FPR ZČU plnou podporu a přejí si, aby FPR ZČU získala šanci napravit zbývající nedostatky.  

Předseda AS CPSSU v Plzni, Josef Holík

Jak citovat tento text?

CPSSU, AS. AS CPSSU v Plzni podporuje studenty Fakulty právnické ZČU [online]. E-polis.cz, 11. únor 2012. [cit. 2024-06-21]. Dostupné z WWW: <http://www.e-polis.cz/clanek/as-cpssu-v-plzni-podporuje-studenty-fakulty-pravnicke-zcu.html>. ISSN 1801-1438.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.17 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář

Vložit komentář

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!